درباره ام دی اف 3B

درباره ام دی اف 3B براق

%
میزان براقی

ام دی اف های ماکسی براق

روکش فوق براق عالی (بیش از 92% براقیت)، با لایه پلاستیکی غیر PVC با ایجاد سطحی خاص برای افزایش مقاومت در برابر خراشیدگی (رتبه 5 در آزمایش Martindale) و مقاوم در برابر مواد شیمیایی (رتبه 1D DIN 68861).  زمانی از تکنولوژی 1D برای تولید ام دی اف یا ورق های فیبر استفاده می شود که می خواهیم لوازمی را تولید کنیم که در آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و یا اتاق های پذیرایی استفاده شوند.

قابلیت تولید رنگ هایی که همواره ثابت باشند  در روکش ورق های 3B باعث گردیده تا گواهینامه TUV Rheinland EN 15187 به آن تعلق گیرد که به دلیل دوام و مقاومت بسیار بالای آن در برابر نور است.

درباره ام دی اف 3B مات

%
میزان براقی

ام دی اف های ماکسی مات

روکش فوق العاده مات (براقیت 5%) با استفاده از لایه پلاستیکی بدون PVC با ایجاد سطحی مقاوم در برابر خراشیدگی (رتبه 5 در آزمایش Martindale) و مقاوم در برابر مواد شیمیایی (رتبه 1D DIN 68861). زمانی از تکنولوژی 1B برای تولید ام دی اف یا ورق های فیبر استفاده می شود که دارای سطوحی نرم و مخملی که به هیچ عنوان اثر انگشت روی آن باقی نخواهد ماند و این باعث شده تا بتوان از این ورق برای تولید محصولاتی برای وسایل آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و یا اتاق های پذیرایی استفاده نمود.

قابلیت تولید رنگ هایی که همواره ثابت باشند  در روکش ورق های 3B باعث گردیده تا گواهینامه TUV Rheinland EN 15187 به آن تعلق گیرد که به دلیل دوام و مقاومت بسیار بالای آن در برابر نور است.

بالاترین حد مقاومت در برابر خراش

رتبه 5 از 5

در آزمایش MARTINDALE

در آزمایش Martindal میکرو اسکرچ آزمایش می شود که در این آزمایش 160 مالش بر سطح روکش ورق با استفاده از الیاف نایلون و آلومینیوم انجام می شود.(Scotch-brite 7440)

در این آزمایش روکش های ورق 3B رتبه 5 را از 5 کسب نموده اند، یعنی بالاترین رتبه ممکن در مقاومت در برابر خراش.

سطح ام دی اف با دستگاه مخصوص Martindale (تست ISO 12947-1)، که 160 بار سایش را بر روی روکش ام دی اف با یک پد مخصوص سایش (scotch-brite® 7440) انجام می دهد، آزمایش می شود. و در این آزمایش سطح روکش های ام دی اف 3B سطح MAXXIGLOSS® در رتبه از 55 (بهترین نتیجه) طبقه بندی می شود.

تست خراش ضد و سایش مارتیندال (ISO 12947-1)

هدف: ارزيابي مقاومت سطحي به خراش هاي كوچك كه به سطوح سفت و سخت اشاره دارد.

PARAMETERS تست:

تعداد دوره ها: 160 کاربردی

بار: 4 نیوتن (413 گرم) ساینده

مواد: Scotch-Brite 7440 (مش نایلون با ساینده آلومینیوم)

روش تست

دستگاه آزمون 160 پاس، روی سطح مواد مورد آزمایش قرار می گیرد. در پایان زمان آزمایش مواد را از دستگاه جدا می نمایند و ارزیابی به صورت بصری با یک نور مصنوعی به طور یکنواخت از فاصله 0.5 متری ام دی اف انجام می شود.

پایداری کروماتیک

مقیاس خاکستری> 4
مقیاس پشم گوسفند> 6

روکش های ام دی اف 3B با دارا بودن گواهینامه بین المللی TUV, دارای 10 سال ضمانت رنگ می باشند. تمامی روکش های این ورق با رنگ های مخصوص ضد زردی مقاوم شده اند و هیچگونه تغییر رنگی در برابر اشعه های UV ندارند و در تست های داخلی با بیش از 200 ساعت قراردادن روکش ها در اتاق زنون و ثابت ماندن رنگ ها نشان از ثابت ماندن رنگ تمام روکش ها دارد.

رنگ های ثابت

این به شما این امکان را می دهد که اگر زمانی نیاز به تغییر دکوراسیون خود داشتید یا لازم بود قسمتی را به سازه موجود خود اضافه کنید یا اجزای معیوب را جایگزین کنید، از این کار نهراسید زیرا رنگ در دسته های مختلف 3B همواره ثابت است و تغییری نخواهد کرد. این بدان معنی است که محصولی که به مشتری تحویل می شود همیشه همانند اولین تحویل خواهد بود.

و بدین ترتیب می توانید در هر زمانی سیستم دکوراسیون خود را آرام آرام تغییر دهید بدون هیچ گونه تغییر رنگ.

CARB چیست؟

پشت ملامین هر پانل ام دی اف 3B با یک کد رنگ خاص مشخص شده است تا اجازه ردیابی پس از فروش را امکان پذیر کند. در سال 2008، ایالت کالیفرنیا مقررات مربوط به قرار گرفتن در معرض فرمالدئید محصولات چوبی کامپوزیتی را جهت ایجاد کنترل های انتشار بیشتر را پذیرفت. نیازمندی های جدید، حداکثر محدودیت های انتشار فرمالدئید از محصولات چوب کامپوزیتی که در کاليفرنيا ارائه شده و يا برای توليد محصولات نهايی در کاليفرنيا ارائه شده، تعريف شده است.

مرحله اول این مقررات، که به عنوان مرحله CARB 1 شناخته می شود، از تاریخ 1 ژانویه 2009 شروع شد. مرحله بعدی تنظیم، که به عنوان مرحله CARB شناخته می شود، دستورالعمل های تولید کنندگان، توزیع کنندگان و تولید کنندگان محصولات چوب کامپوزیت را با توجه به زمان بندی تعریف کرد . از انطباق با مرحله CARB 2.

http://www.arb.ca.gov

پشت ملامین هر پانل در مکان های مختلف با یک کد خاص مشخص می شود تا ردیابی پس از فروش امکان پذیر باشد. که این فرایند با استفاده از جوهرهای خاص انجام می شود و تنها با یک منبع نور UV قابل رویت است.

کلاس 1B

روکش ام دی اف با توجه به بالاترین الزامات و مقررات مورد آزمایش قرار می گیرد تا حداکثر مقاومت مورد نیاز صنعت دکوراسیون را به دست می آورد.

عاری از مواد شیمیایی فتالات

مواد پوششی در ام دی اف 3B فتالات ندارند، بنابراین سالم تر و ایمن تر هستند.

فتالات چیست؟

فتالات نشان دهنده گروهی از مواد شیمیایی است که برای ساختن پلاستیک ها انعطاف پذیر و مقاوم در برابر شکستگی استفاده می شود. آنها اغلب به عنوان عوامل تقویت کننده شناخته می شوند. بعضی از فتالات به عنوان حلال (مواد حلال) برای مواد دیگر استفاده می شود. آنها در صدها محصول مانند کفپوش وینیل، چسب، مواد شوینده، روغن های روانکاری، پلاستیک خودرو، پوشاک پلاستیکی (بارانی و محصولات مراقبت) صابون، شامپو، اسپری مو و … استفاده می شود.

فتالات به طور گسترده ای در پلاستیک های مبتنی بر پلی وینیل کلراید مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال در تولید ورق های پلاستیکی و فیلم، لوله های آبیاری باغ، اسباب بازی های قابل انعطاف، ظروف خون، لوله های پزشکی و برخی بازی ها برای کودکان استفاده می شود.

چگونگی قرار گرفتن در معرض افراد برای فتالات؟

افراد در معرض فتالات از طریق غذا و نوشیدنی هستند که در تماس با ظروف و محصولاتی که در آنها وجود دارد، در تماس هستند. به میزان کم، ممکن است در معرض هوا قرار گیرد که هوا حاوی بخارات فتالات و یا گرد و غبار آلوده باشد

خطر قرار گرفتن در معرض ذرات فتالات به صورت پودر ممکن است در کودکان بیشتر از بزرگسالان باشد زیرا آنها تمایل دارند دست خود را در دهان خود قرار دهند. هنگامی که آنها به بدن انسان نفوذ می کنند، فتالات به محصولات تخریب (متابولیت ها) تبدیل می شوند که به سرعت به ادرار منتقل می شود.

مجوز Reach و عدم وجود PVC

مواد پوششی روکش عاری از PVC و REACH برای حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست، از هر خطری که توسط مواد شیمیایی تهیه می شود، تایید شده است.

چگونه؟

مقررات REACH که در تاریخ اول ژانوبه 2007 به تصویب رسید، شامل ثبت، ارزیابی، مجوز و محدودیت مواد شیمیایی می شود تا به منظور ساده سازی و بهبود چارچوب قانونی موجود در اتحادیه اروپا (EU) در ارتباط با این مواد. هدف اصلی آن حصول اطمینان از حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست از خطرات ناشی از مواد شیمیایی، ارتقاء روش های آزمایشی جایگزین، گردش آزاد مواد در بازار داخلی، و همچنین رقابت بیشتر و نوآوری است.

با REACH، بخش مسئولیت ارزیابی را می گیرد و مدیریت خطرات ناشی از مواد شیمیایی، و همچنین اطلاعات کافی درباره ایمنی ارائه شده به کاربران. به طور مشابه، اتحادیه اروپا می تواند اقدامات اضافی را برای مواد بسیار خطرناک انجام دهد، جایی که نیاز به اقدام مکمل در سطح اتحادیه اروپا است.

کاهش COV

مواد پوشش عاری از PVC و REACH برای حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست از هر خطری که توسط مواد شیمیایی تهیه می شود، تایید شده است.

VOCS چیست؟

برخی مواد جامد یا مایع مواد آلی فرار (VOCs) را منتشر می کنند که مواد شیمیایی مختلفی دارند که بعضی از آنها می توانند در کوتاه مدت و درازمدت اثرات جانبی بر سلامتی انسان داشته باشند. غلظت بسیاری از VOCs در محیط های بسته (تا ده برابر بیشتر) در فضاهای باز، آشکارا بزرگتر است. VOCs از طیف گسترده ای از محصولات قابل اندازه گیری در هزاران از جمله رنگ ها و لاک ها، ساینده های رنگی، محصولات تمیز کردن، آفت کش ها، مصالح ساختمانی و مبلمان، تجهیزات اداری مانند فتوکپی و چاپگر، اصلاح کننده جهانی و کاغذ بدون کاغذ بدون کپسول، مواد گرافیکی و صنایع دستی از جمله چسب و چسب، نشانگرهای دائمی و راه حل های عکاسی.

FSC MDF

پانل های MDF، گواهینامه FSC (شورای نظارت بر جنگل ها) را به دست آورده اند که تولید آنها را مطابق با فرایندهای سختگیرانه ای که با هدف پایداری کشت و ارتقاء رشد دوباره تضمین شده است، تضمین می کند.

FSC چیست؟

وظیفه شورای نگهداری جنگل ها، ارتقاء مدیریت جنگل ها است که از لحاظ زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی در سطح جهانی سودمند است. ما معتقدیم که ما می توانیم نیازهای درختان جنگل های فعلی را بدون در نظر گرفتن جنگل های جهان به نفع نسل های آینده، برآورده کنیم.

گواهینامه ها